Sektörler

Perakende

Retail

Ürün odaklı anlayışı çoktan terk edip müşteri odaklı anlayışı benimseyen ve rekabetin çok yoğun olarak yaşandığı sektör perakendecilik sektörüdür. Aynı zamanda yeniliklere çok çabuk ayak uydurmanın önemli olduğu perakendecilik sektörü, lojistikten maliyet süreçlerine kadar entegre ve başarılı şekilde yönetilmesi gereken bir yapıya sahiptir. Kendine özgü iş yapış şekillerini tanıyan ve ihtiyaçların farkında olan Pegasoft; bu alanda gerçekleştirdiği başarılı projeler ve iş zekâsı çözümleriyle işletme yönetimi maliyetlerini etkin, doğru ve hızlı yöneterek doğru kararları alma imkânı sunar.

Sunulan perakende sektör çözümü ile teknolojinin firma çalışanları tarafından etkin kullanımı ve rakiplere göre farklılığın oluşturulmasında büyük katkı sağlar. Mali tablolara ve müşteri memnuniyetine yansıyan çalışmalar yapılarak perakende şirketlerine çeviklik, esneklik ve verimlilik kazandırılır.

"Yurt içi ve yurt dışı birçok noktada hizmet veren firmamızı köklü bir sistem sağlayıcı olan Pegasoft ile sigortalıyoruz."

Arzu Nur Niziplioğlu
Hatun İstanbul

"Pegasoft'un prensipli ve kurumsal yapısı, bizleri bir adım daha ilerleterek şubelerimizi zaman ve mekândan bağımsız olarak takip etmemizi ve doğru kararlar almamıza katkıda bulundu."

Ömer Düzgün
Türkiye Perakendeciler Federasyonu

"Pegasoft`un teknik desteği, hizmet anlayışı ve profesyonel çözüm sunan danışmanlığıyla karmaşık stok yapımızı ve yoğun iş tempomuz hafifledi."

Qaçay Şirinov
Cahan Holding Azerbaycan

"Dünya Otomotiv olarak uzun süredir Pegasoft çözümlerinden yararlanıyoruz. Pegasoft’un gerek kurumsal yapısı gerek titizlikle çalışması bizi önemli bir noktaya taşıdı."

Hamit Bayraktar
Dünya Otomotiv

"Pegasoft, sektördeki anlık hareketlerden uzun vadedeki işlemlere kadar bize birçok kolaylık sağlayarak bizi ileriye taşıdı."

Mehmet Akarsu
MMS Çelik Söve ve Yapı

Üretim

Production

Özellikle değişken pazar dinamikleri karşısında, esnek ve doğru kararlar verebilmek için kurumsal teknolojiler büyük rol oynar. Üretimde önemli olan malzeme ihtiyaç planlaması ve maliyet detaylarının yanı sıra doğru veri ile karar destek mekanizmasına sahip olunmalıdır. Gerçek zamanlı üretim maliyetlerini izleyerek hem maliyetten tasarruf edip hem de şeffaf ve güvenilir üretim metotlarını sistemde kurgulayıp global ortamda gücünüzü arttırabilirsiniz.

Üretim yapan işletmelere yönelik tecrübesi ve başarılı projeleri ile Pegasoft, ürettiği çözümleri sektörle birleştirerek şirketlerin yoluna ışık tutar. İş zekâsı ile talep öngörülerini ve satış hareketlerini hesaba katarak gerçekçi tahminlerde bulunur. Hesapları ve kullanıcıları ayrıntılı şekilde analiz ederek kaybetme ihtimali olan müşterileri saptar ve onlar için yeni çözüm önerilerinde bulunur. Aynı zamanda sistem hesaplarının temel eğilimlerini belirleyerek yeni satış önerileri verir. Bu şekilde müşterilere en iyi hizmeti sunar ve müşteri kaybını sıfıra indirilir.

"Pegasoft bizim en güçlü dayanağımız oldu. Pegasoft ile birlikteliğimiz uzun yıllar öncesine dayandığı için biz Pegasoft'u ailemiz gibi görüyoruz."

Rıfat Akın
Oymak

"İş potansiyelini giderek arttıran firmamız kurulduğundan bu yana aradığı desteği her zaman Pegasoft Çözümleri ile sağlayabildi."

Erol Doğan
5B Mühendislik

"Kılıçoğlu olarak Pegasoft çözümleri ile iş süreçlerindeki verimliliği %90 artırdı. Büyüme sürecimizdeki tüm ihtiyaçlarımızı Pegasoft ile karşılıyoruz. Kaliteli danışman ağı ile her zaman yanımızda olan Pegasoft ailesine teşekkür ediyoruz."

Murat Kılıç
Arzen & Kılıçoğlu

"Pegasoft sayesinde üretim, toptan ve perakende satış süreçlerimizin tamamında kullandığımız ürünler aynı zamanda süreç otomasyonu ve elektronikleşme süreçlerimizde en yakın enstrümanımız haline gelmiştir."

Taner Ardahanlı
Şahika Boya ve Kimya A.Ş.

"Yaşadığımız büyüme süreci içinde tüm ihtiyaçlarımızı Pegasoft çözümleriyle karşılıyoruz. Pegasoft kaliteli çözümlerle her zaman yanımızda."

Mehmet Tanoğlu
Sama Catering

"Yeni kurulan firmamızın Pegasoft çözümüne geçmesiyle beraber yeni bir hayata başladık diyebiliriz."

Ertuğrul Yardımcı
Yakamoz

Toptan Satış ve Dağıtım

Wholesale and Distribution

Gelişen teknolojiler, sürekli değişen pazar dinamikleri ve müşterinin her gün artan talepleri dağıtımcıların ve toptancıların iş yapma biçimini değiştirir. Müşterilerin bağlılığını artırmak isteyen distribütör firmaların, verileri tek kaynaktan elde etmesi ve süreçleri optimize etmesi gerekir. Bu sayede firma kendi kurumsal gelişmesinin yanı sıra müşteri etkileşimini ve memnuniyetini sağlayarak sadakatini de artırır.

Pegasoft ile müşterilerin ve tedarikçilerin talepleri proaktif olarak karşılanır. Talep, planlama, envanter ve tedarik zinciri yönetimine kadar her şey geliştirilir. Operasyon mükemmelliği, esnek ve tam entegre süreçler çalıştırarak yakalanır. Stok, satış siparişi işleme, faturalama, muhasebe, depo ve teslimat dahil olmak üzere iş süreçleri üzerinde tam görünürlük elde edilir. Tedarik zinciri ve ağını etkin bir biçimde oluşturup kolayca yöneterek kararlılık arttırılır. İş zekâsı ile gelen-giden sevkiyatlar, envanterler, ürün lokasyonları için hızlı ve doğru güvenilir raporlar elde edip denetim ve takip sistemi kurulur.

"Geniş ürün gamı ile hizmet anlayışımızı bölgesel olmaktan öte ulusal bir yapıya dönüştürme gayemizi Pegasoft ile güçlendirdik."

Alper Demir
Bilgi Dağıtım

"60 yıllık mazisi olan şirketimizin, Pegasoft ile partner olduktan sonra iş yapma kültürü farklı bir boyuta geçti."

Hakan Öztürk
Garanti Mobilya

"İşinizde başarılı ve güçlü olmak için işini iyi yapan şirketlerle çalışmanız gerekir. Pegasoft’un kullanıcılarına yönelik sunduğu çözümler işini iyi yaptığının en büyük örneğidir."

Raif Azak
Azak Kol. Şti.

"Pegasoft hızlı, kesintisiz ve pratik çalışması sayesinde bizi memnun ediyor. Hem zaman hem iş yükümüzü hafifleten çözümleri ile de bizi mutlu ettiler."

Sefa Yardımcı
Yardımcı Grup

"Pegasoft bizim için tüm satış ve pazarlama operasyonlarımızın yönetilmesi, takip edilmesi ve raporlanmasını sağlayan bir çözüm ortağı oldu."

Fatih Gündüz
Fatih Konfeksiyon

"Uzun yıllardan beri hizmet aldığımız Pegasoft çözüm odaklı çalışan teknik destek noktasında güçlü olan ve sorunlarımıza ivedi bir şekilde yanıt veren firma."

Cafer Ergün
Ergün Gıda

Hizmet

Service

Maddi olmayan ürünler ve hizmetler sunarak gelir elde eden şirketlerin oluşturduğu endüstri alanına “hizmet sektörü” veya “üçüncül endüstriyel sektör” denir. Hizmet sektörü her geçen gün büyüyen bir sektördür. Bunun başlıca nedeni “insan zekasına olan talep” olarak açıklanabilir. Bu noktada Pegasoft, iş zekâsı çözümleriyle değişimlere hızlı bir şekilde cevap verip sürekli kendini günceller.

Ayrıca iş ortaklarının güncel ve doğru analizleri yapabilmelerini, sektördeki kabiliyetlerini artırarak üretken bir yapıda olmalarına olanak sağlar. Böylelikle yapay zekâ yardımıyla iş yükü ve zamandan tasarruf edilerek daha üretken bir yapı ortaya çıkar.

"Pegasoft sayesinde sahip olduğumuz tecrübe ve profesyonelliği daha kaliteli ve güvenilir işler sunarak ilerletmekteyiz."

Elif Özdil
Türkiye Çimento Sanayicileri Birliği

"Serhat bölgesinin en büyük alışveriş merkezi olan LagosPark’ta, anlık destek ve hızlı çözümleri ile 14 mağazamızı 7 yıldır Pegasoft’la sorunsuz bir şekilde yönetiyoruz."

İhsan Tutkan
LagosPark

"Pegasoft, çözümleri ile yolculuğumuza değer katan en iyi yol arkadaşlarımızdan biridir. Yolculuğumuza eşlik eden, iş ve yatırımlarımızdan doğan ihtiyaçlarımızın tümüne cevap veren Pegasoft yazılım ve ekibine teşekkürü bir borç biliriz."

Mehmet A. Çakmak
Aynet Dijital Çözümler

"Pegasoft zamanı verimli yönetip doğru ve güvenilir bilgiyi en hızlı şekilde almamıza, bizim de vatandaşlarımız için daha iyi ve nezih hizmet sunmamıza olanak sağlıyor."

Burak Yumuk
Kültür A.Ş.

"Pegasoft çözümleriyle işlem karmaşası olan temizlik ürünlerini en kolay şekilde müşterilerimizin hizmetine sunarken bir yandan da üretim tarafında maliyetleri en aza indirgedik."

Selçuk Uygur
Dr. Atom

Sağlık ve Medikal

Medical

Sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeler birçok faydayı beraberinde getirir. Medikal ve tıbbi gelişmeler açısından kaydedilen ilerleme insan yaşamını olumlu yönde değiştirdiği gibi, sağlık sistemindeki üretim ve etkinliğin gelişip artmasına da katkıda bulunur. Ekonomik büyümeyi de beraberinde getiren bu gelişmeler, aynı zamanda sağlık sistemindeki inovasyonun merkezini oluşturur.

 

Sağlık ve medikal sektörü diğer sektörlere kıyasla çok sayıda kendine özel uygulamayı içerisinde barındırır. Pegasoft, genel yapısının yanında sağlık sektöründeki ayrıcalıklı içerikleri de bu sektörde bulunan kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirerek sektöre ışık tutmayı hedefler. Sağlık ve medikal sektöründeki değişimlerle kendini güncelleyen ve doğru analizlerin yapılabilmesini sağlayan Pegasoft, gelişmiş yapılarını sektöre sunarken yalınlık ve netlik anlayışından da hiçbir şartta taviz vermez. Sağlık sektörünün insan hayatı üzerindeki etkisini ön planda tutarak çalışmalarını titizlikle sürdüren Pegasoft, tecrübelerini en doğru şekilde aktarma arzusundadır.

"Potansiyel satışlarımızın kontrol altına alınmasından, teslim ve sonrası hizmet takiplerine kadar geçen bütün süreçleri net ve hızlı bir şekilde kontrol etmemiz bizim daha verimli çalışmamıza sebep oldu."

Adem Yılmaz
ArıLab

"Büyümenin zorluklarını aşma konusunda Pegasoft çözümleri ile her zaman yanımızda oldu. Bu süreçte iş yükümüzü hafifletmek ile kalmayarak aynı zamanda yol gösterici rolünde bize destek sağlayarak ülkemizdeki sayılı maske üreticilerinden biri olmamızda yardımcı oldu."

Burak Saatçioğlu
Mesan Sağlık

"Pegasoft çözümleriyle gelişen ve ilerleyen bu sektörü hem yakından takip edip hemde rekabet halinde olduğumuz firmaların önüne geçerek sektörde lider firma haline geldik."

Turgay Kalenci
MT Medikal

"Çalıştığımız sağlık sektöründe bir ERP programından fazlasına ihtiyaç duyarken aradığımız farklılıkları Pegasoft çözümlerinde bulduk."

Yusuf Şen
Şen Medikal

"Ürün çeşitliliğinin hızlı takibini Pegasoft çözümleriyle kolay bir şekilde hem takip edip hem de istediğimiz raporlamaları anlık olarak doğru güvenilebilir şekilde elde ettik. "

Emre Oğuz
Özgül Medikal

Tarım Ürünleri ve Hayvancılık

Agriculture and Livestock

Tarım ve hayvancılığa elverişli olan Türkiye’de, makineleşme ve modernleşmenin artması ile otomasyon ihtiyacı ve süreçlerin kontrolü de zorunlu hale gelmiştir. Sektörde verimli sonuçlar elde etmek ve bu bilgilerin sonucunda geleceğe yönelik kararlar almak önemli bir yer tutar.

Pegasoft, üretimin ilk anından itibaren süreç tamamlanıncaya kadar bu sektörde kullanıcının yanında olmakla kalmayıp süreç sonunda kullanıcının yapılan işlemleri yorumlaması ve kâr-zarar dengesinde yeni kararlar almasına da yardımcı olur. Bu şekilde iş yükü yüksek olan tarım ürünleri ve hayvancılık sektöründeki kullanıcının yükünü azaltıp sürecin hızlandırılmasını sağlayarak iş sürecinin verimli ve üretken olarak tamamlanmasına katkıda bulunur. Türkiye’de dışa bağımlılığı azaltmakta önemli bir role sahip olan tarım ürünleri ve hayvancılık hizmetini ilerletmeye çalışarak sektöre katma değer sağlamayı kendine ilke edinmiştir.

"Üniversitemizin GHUAM projesini beraber yürüttüğümüz Pegasoft, karar verme ve takip etme aşamalarında çok ciddi katkılarda bulundu."

Prof. Dr. Mustafa Yaprak
Atatürk Üniversitesi

"Milli gelişim açısından en önemli alanlardan biri olan tarıma hizmet verirken ihtiyacımız olan desteği Pegasoft çözümlerinde bulduk."

Şerif Halil Küçük
Tarım San

"Pegasoft, bize sunmuş olduğu global çözümler ile gerek yurtiçinde gerek yurtdışında önemli adımlar atmamızda çok iyi bir rehber oldu."

Ömer Faruk Güven
Vefa Grup